IKONY I OBRAZY RELIGIJNE

Showing 1 - 9 of 9 results

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Ikony ręcznie malowane czy raczej ikony ręcznie pisane to dziś mimo wszystko rzadkość... Chociaż obrazy Świętych spotyka się w sklepach, to jednak często są to czyste reprodukcje. Czasem urozmaica się je, dodając złotą farbę, czy emulsje postarzające dla uzyskania ciekawego efektu. Niemniej jednak rezultat nigdy nie będzie taki sam. Stworzyć obraz samemu, od przysłowiowego zera to zupełnie coś innego. Można niejednokrotnie odnieść wrażenie, że ilość zastąpiła tutaj jakość. Święte wizerunki stają się powoli zwykłymi obrazkami, odsyłając tym samym w zapomnienie autorskie i czasochłonne chrześcijańskie rękodzieła.
Oczywiście cena ikon ręcznie malowanych i pisanych na drewnie zawsze będzie wyższa, ale ilość poświęconego tutaj czasu jest niewspółmierna...

Nasza pracownia znajduje się w Częstochowie, tutaj tworzymy i staramy się czynić to jak najlepiej.
Farby, z których korzystamy to najczęściej farby akrylowe oraz niekiedy olejne. Wszystkie rękodzieła są odpowiednio przygotowywane oraz zabezpieczone werniksem. Jeśli chodzi o wielkość, to raczej wszystkie formaty są możliwe do wykonania, ale konieczny jest w takim wypadku wcześniejszy kontakt w celu ustalenia szczegółów. Ceny podane na stronie dotyczą konkretnych wymiarów podanych w opisie produktu.

Nasze obrazy malowane i ikony ręcznie pisane zamówić można w sklepie internetowym, a także bezpośrednio u nas, w Częstochowie.

Jedną z najczęściej wybieranych na naszej stronie ikon jest Pneumatofora, ikona Matki Bożej.